Sedef’in cesedi denizde bulunmuştu… Cinayet şüphelisi suç makinesi çıktı


24 yaşındaki Sedef Güler’in cansız bedenine Büyükçekmece’de denizde halıya sarılmış ve ayaklarına ağırlık bağlanmış halde ulaşıldı.

Şüpheli Yavuz Güngör Yunanistan’a kaçmak isterken Edirne’de yakalandı. Güngör, İstanbul’da yapılan sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Poliste ifade veren şüpheli, alkol ve uyuşturucu kullandıktan sonra sabah kalktığında Güler’in nefes almadığını fark ettiğini, korktuğu için arkadaşıyla birlikte halıya sarıp deniz attığını söylediği öğrenildi.

Sabah’ın haberine göre, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheli Yavuz Güngör’ün sabaha kadar devam eden sorgusu tamamlandı. Şüphelinin ifadesinde cinayeti kabul etmediği Sedef Güler’in eceliyle öldüğünü söylediği belirtildi.

Sedef Güler’le alkol ve uyuşturucu aldıklarını sabah kalktığında genç kadının nefes almadığını gördüğünde paniğe kapıldığını anlatan şüpheli “Korktum ve paniğe kapıldım. Cesetten kurtulmaya karar verdim” dediği öğrenildi.

8 YIL 4 AY HAPİS CEZASIYLA ARANIYORDU

Polis soruşturması sonucunda şüpheli hakkında ‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan 8 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edildi.

Yavuz Güngör’ün ayrıca ‘Hükümlü ve tutuklunun kaçması’, ‘Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma’, ‘Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’ ve ‘Kasten öldürme’ suçlarından da arandığı belirlendi.

ADLİYEYE GÖNDERİLDİ

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Yavuz Güngör, adliyeye sevk edildi. Yavuz Güngör’ün içinde bulunduğu otomobile zırhlı polis aracı eşlik etti. Olayla ilgili yakalanan ve daha önce adliyeye sevk edilen Fırat B. tutuklanmış, O.Ö. adlı şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x